@@ -86,7 +86,7 @@ Nézd meg az osztályt tartalmazó _allapotgep.hpp_ fejlécfájlt!
## Lyszamlalo
Az állapotgép használatát az első félévben már megismert feladattal mutatom be: [Számoljuk egy szövegben az ly-ok számát!](https://infoc.eet.bme.hu/ea12/#6)
Emlékeztetőül az állapotgáf:
Emlékeztetőül az állapotgráf:
![ly](ly.png)
...
...
@@ -120,7 +120,7 @@ Az egyes állapotokhoz kapcsolódó akciókat a következő módon definiáljuk:
//lyszamlalo.hpp
```
Az állapotgép tábláját az átláhatóság kedvéért sornonként adtam meg inicializáló lista segítségével:
Az állapotgép tábláját az átláthatóság kedvéért soronként adtam meg inicializáló lista segítségével:
@@ -156,7 +156,7 @@ Nézd meg a _main.cpp_-ben lévő teszteket, állítsd az _ELKESZULT_ makrót 1-
### Split
Hozz létre egy `Split` osztályt, amely a bemenetére érkező karaktereket úgy dolgozza fel, hogy a konstruktorában megadott **határoló karakter** mentén a szöveget feldarabolja, és **get()** függvénye egy `std::vector<std::string>` példányban adja vissza a szétválasztott elemeket!
A bemenet elején/végén érkező határoló karaktereket figyelmen kívül hagyjuk. Amennyiben több határolójel érkezik egymás után, azt egy jelnek tekintjük, azaz nem keletkezik üres sztring a feldolgozás során.
A bemenet elején/végén érkező határoló karaktereket figyelmen kívül hagyjuk. Amennyiben több határoló karakter érkezik egymás után, azt egy karakternek tekintjük, azaz nem keletkezik üres sztring a feldolgozás során.
Nézd meg a _main.cpp_-ben lévő teszteket, állítsd az _ELKESZULT_ makrót 2-re, és próbáld megoldani a feladatot. A megoldás során a *split.hpp* és *split.cpp* fájlokban dolgozz!