Commit 30afa5b0 by Szeberényi Imre

typo

parent 37d37ecf
...@@ -90,7 +90,7 @@ Emlékeztetőül az állapotgáf: ...@@ -90,7 +90,7 @@ Emlékeztetőül az állapotgáf:
![ly](ly.png) ![ly](ly.png)
Az állapotgép így *char* bemenetet kap. Az állapotok kódolására az LyAllapot típust, az input csoportok kódolására pedig az LyInput típust vettem fel. Az számláláshoz pedig felvettem egy int számlálót (sz). Az állapotgép *char* bemenetet kap. Az állapotok kódolására az LyAllapot típust, az inputcsoportok kódolására pedig az LyInput típust vettem fel. Az számláláshoz pedig felvettem egy int számlálót (sz).
```c++ ```c++
//https://en.cppreference.com/w/cpp/language/enum#Scoped_enumerations //https://en.cppreference.com/w/cpp/language/enum#Scoped_enumerations
...@@ -120,11 +120,7 @@ Az egyes állapotokhoz kapcsolódó akciókat a következő módon definiáljuk: ...@@ -120,11 +120,7 @@ Az egyes állapotokhoz kapcsolódó akciókat a következő módon definiáljuk:
//lyszamlalo.hpp //lyszamlalo.hpp
``` ```
Az átmeneteket pedig a következő kódrészletben adtuk meg. Az állapottáblából kiderül, hogy két esetben kell növelni a számlálót: Az állapotgép tábláját az átláhatóság kedvéért sornonként adtam meg inicializáló lista segítségével:
- jelenlegi állapot: *l_jott* és utána *y*-t kaptunk: +1-gyel növeljük, és utána *alap* állapotba lépünk
- jelenlegi állapot: *ll_jott* és utána *y*-t kaptunk: +2-vel növeljük, és utána *alap* állapotba lépünk
A többi esetben nem kell tennünk semmit, csak az állapotokat kell nyilvántartanunk. Ennek megfelelően inicializáljuk az álalpotgép tábláját:
```c++ ```c++
Lyszaml::Lyszaml() : Allapotgep(LyAllapot::alap, tab), sz(0) { Lyszaml::Lyszaml() : Allapotgep(LyAllapot::alap, tab), sz(0) {
tab[LyAllapot::alap] = {{LyInput::l, new Nop(LyAllapot::l_jott)}, tab[LyAllapot::alap] = {{LyInput::l, new Nop(LyAllapot::l_jott)},
...@@ -159,8 +155,8 @@ A mintapélda alapján hozz létre egy `Komment` osztályt, amely a bemenetére ...@@ -159,8 +155,8 @@ A mintapélda alapján hozz létre egy `Komment` osztályt, amely a bemenetére
Nézd meg a _main.cpp_-ben lévő teszteket, állítsd az _ELKESZULT_ makrót 1-re, és próbáld megoldani a feladatot. A megoldás során a *komment.hpp* és *komment.cpp* fájlokban dolgozz! Nézd meg a _main.cpp_-ben lévő teszteket, állítsd az _ELKESZULT_ makrót 1-re, és próbáld megoldani a feladatot. A megoldás során a *komment.hpp* és *komment.cpp* fájlokban dolgozz!
### Split ### Split
Hozz létre egy `Split` osztályt, amely a bemenetére érkező karaktereket úgy dolgozza fel, hogy a konstruktorában megadott határoló karakter mentén a szöveget feldarabolja, és **get()** függvénye egy `std::vector<std::string>` példányban adja vissza a szétválasztott elemeket! Hozz létre egy `Split` osztályt, amely a bemenetére érkező karaktereket úgy dolgozza fel, hogy a konstruktorában megadott **határoló karakter** mentén a szöveget feldarabolja, és **get()** függvénye egy `std::vector<std::string>` példányban adja vissza a szétválasztott elemeket!
A bemenet elején és a végén érkező határoló karaktereket figyelmen kívül hagyjuk. Amennyiben több határolójel érkezik egymás után, azt egy jelnek tekintjük, azat nem keletkezik üres sztring a feldolgozás során. A bemenet elején/végén érkező határoló karaktereket figyelmen kívül hagyjuk. Amennyiben több határolójel érkezik egymás után, azt egy jelnek tekintjük, azaz nem keletkezik üres sztring a feldolgozás során.
Nézd meg a _main.cpp_-ben lévő teszteket, állítsd az _ELKESZULT_ makrót 2-re, és próbáld megoldani a feladatot. A megoldás során a *split.hpp* és *split.cpp* fájlokban dolgozz! Nézd meg a _main.cpp_-ben lévő teszteket, állítsd az _ELKESZULT_ makrót 2-re, és próbáld megoldani a feladatot. A megoldás során a *split.hpp* és *split.cpp* fájlokban dolgozz!
......
Markdown is supported
0% or
You are about to add 0 people to the discussion. Proceed with caution.
Finish editing this message first!
Please register or sign in to comment